Popin (8.x-1.0-beta5) - en to ku translation catalogue (5 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Description
ku: دەربارە

en: Subtitle
ku: ژێرنیشان

en: Language code
ku: کۆدی زمان

en: Text format
ku: فۆرماتی دەق
