Popup entity (1.0.0) - en to am translation catalogue (17 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Author
am: ደራሲ

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Edit
am: አርትእ

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: View
am: ትይታ

en: ID
am: አይዲ

en: Horizontal
am: አግድም

en: Vertical
am: አቀብ

en: Active
am: ገባሪ

en: Position
am: ቦታ

en: Authoring information
am: የድርሰቱ መረጃ

en: Language code
am: የቋንቋ ኮድ

en: UUID
am: ዩዩአይዲ
