Popup entity (1.0.0) - en to bo translation catalogue (30 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Author
bo: རྩོམ་མཁན

en: Actions
bo: བྱ་འགུལ

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Center
bo: དཀྱིལ

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Top
bo: འགོ

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Display
bo: མངོན་འཆར

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Created
bo: གསར་འཛུགས་བྱས་ཟིན

en: Horizontal
bo: འཕྲེད

en: Vertical
bo: གྱེན

en: Active
bo: སྤྱོད་ཆོག་པ

en: Bottom
bo: ཞབས་ངོས

en: Visibility
bo: མངོན་སྟངས

en: Width
bo: ཞེང་ཚད

en: Height
bo: མཐོ་ཚད

en: Position
bo: གནས་ས

en: Authoring information
bo: རྩོམ་སྒྲིག་བྱས་པའི་སྐོར

en: Left
bo: གཡོན

en: Changed
bo: བསྒྱུར་ཚར

en: @type: deleted %title.
bo: @type་ཡིན་པའི་%title་སུབ་ཟིན།

en: Translations
bo: ཡིག་སྒྱུར

en: Language code
bo: སྐད་རིགས་ཀྱི་ཨང་རྟགས

en: Popup
bo: ཕྱིར་ཐོན་སྒྲོམ

en: Administrative title
bo: དོ་དམ་གྱི་ཁ་བྱང
