Popup entity (1.0.0) - en to ca translation catalogue (28 entries)

en: Title
ca: Títol

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Author
ca: Autor

en: Actions
ca: Accions

en: Yes
ca: Sí

en: Edit
ca: Edita

en: Center
ca: Centre

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Top
ca: Part superior

en: View
ca: Mostra

en: Display
ca: Visualització

en: Created
ca: Creat

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Active
ca: Actiu

en: Bottom
ca: Part inferior

en: Visibility
ca: Visibilitat

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Alçada

en: Position
ca: Posició

en: Authoring information
ca: Informació de l'autoria

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Changed
ca: Canviat

en: @type: deleted %title.
ca: @type: %title eliminat.

en: Translations
ca: Traduccions

en: Language code
ca: Codi de llengua

en: Popup
ca: Emergent

en: Administrative title
ca: Títol d'administració
