Popup entity (1.0.0) - en to de translation catalogue (33 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Author
de: Autor

en: Actions
de: Aktionen

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Center
de: Zentriert

en: Settings
de: Einstellungen

en: Top
de: Oben

en: View
de: Ansicht

en: Display
de: Anzeige

en: Created
de: Erstellt

en: Vertical
de: Vertikal

en: Active
de: Aktiv

en: Bottom
de: Unten

en: Visibility
de: Sichtbarkeit

en: Width
de: Breite

en: Height
de: Höhe

en: Authoring information
de: Informationen zum Autor

en: Middle
de: Mitte

en: Left
de: Links

en: Right
de: Rechts

en: Changed
de: Geändert

en: @type: deleted %title.
de: @type: %title wurde gelöscht.

en: Translations
de: Übersetzungen

en: Language code
de: Sprachkürzel

en: Popup
de: Pop-Up

en: Popup settings
de: Popup-Einstellungen

en: Administrative title
de: Administrativer Titel

en: Popup content
de: Popup-Inhalt

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.
