Popup entity (1.0.0) - en to hi translation catalogue (29 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Author
hi: लेखक

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Center
hi: मध्य

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Top
hi: ऊपर

en: View
hi: देखें

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Horizontal
hi: क्षैतिज

en: Vertical
hi: ऊर्ध्वाधर

en: Active
hi: सक्रिय

en: Bottom
hi: तल

en: Visibility
hi: दर्शनीयता

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Position
hi: स्थान

en: Authoring information
hi: संलेखन जानकारी

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Changed
hi: बदल गया

en: @type: deleted %title.
hi: @type: %title मिटाया गया

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: UUID
hi: युयुआइङी
