Popup entity (1.0.0) - en to hu translation catalogue (38 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Delete
hu: Törlés

en: Author
hu: Szerző

en: Actions
hu: Műveletek

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Center
hu: Középen

en: Settings
hu: Beállítások

en: Top
hu: Teteje

en: View
hu: Megtekintés

en: Display
hu: Megjelenítés

en: ID
hu: Azonosító

en: Created
hu: Létrehozva

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Vertical
hu: Függőleges

en: Active
hu: Aktív

en: Bottom
hu: Alja

en: Visibility
hu: Láthatóság

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Authoring information
hu: Szerzői információk

en: Middle
hu: Közép

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Changed
hu: Módosítva

en: @type: deleted %title.
hu: @type: %title törölve lett.

en: Translations
hu: Fordítások

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: Popup
hu: Felugró

en: Popups
hu: Felugrók

en: Popup settings
hu: Felugró ablak beállítások

en: Administrative title
hu: Adminisztratív cím

en: Breakpoints
hu: Töréspontok

en: Popup content
hu: Felugró tartalom

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.
