Popup entity (1.0.0) - en to it translation catalogue (28 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Author
it: Autore

en: Actions
it: Azioni

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Center
it: Centro

en: Settings
it: Impostazioni

en: Top
it: In cima

en: View
it: Visualizza

en: Display
it: Visualizzazione

en: Created
it: Creato

en: Horizontal
it: Orizzontale

en: Vertical
it: Verticale

en: Active
it: Attivo

en: Bottom
it: In fondo

en: Visibility
it: Visibilità

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Position
it: Posizione

en: Authoring information
it: Informazioni sull'autore

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Changed
it: Modificato

en: @type: deleted %title.
it: @type: %title eliminato.

en: Translations
it: Traduzioni

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Administrative title
it: Titolo amministrativo
