Popup entity (1.0.0) - en to ja translation catalogue (33 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Author
ja: 投稿者

en: Actions
ja: アクション

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: Center
ja: 中央

en: Settings
ja: 設定

en: Top
ja: トップ

en: View
ja: ビュー

en: Display
ja: 表示

en: Created
ja: 作成

en: Horizontal
ja: 水平

en: Vertical
ja: 垂直

en: Active
ja: アクティブ

en: Bottom
ja: ボトム

en: Visibility
ja: 閲覧の制限

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Position
ja: ポジション

en: Authoring information
ja: 投稿の情報

en: Middle
ja: 中

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Changed
ja: 変更済

en: @type: deleted %title.
ja: @type: %titleが削除されました。

en: Translations
ja: 翻訳

en: Language code
ja: 言語コード

en: Popup
ja: ポップアップ

en: Administrative title
ja: 管理用タイトル

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻
