Popup entity (1.0.0) - en to nl translation catalogue (32 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Author
nl: Auteur

en: Actions
nl: Acties

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: Center
nl: Gecentreerd

en: Settings
nl: Instellingen

en: Top
nl: Bovenaan

en: View
nl: Weergeven

en: Display
nl: Weergeven

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Horizontal
nl: Horizontaal

en: Vertical
nl: Verticaal

en: Active
nl: Actief

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Visibility
nl: Zichtbaarheid

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Position
nl: Positie

en: Authoring information
nl: Auteursinformatie

en: Middle
nl: Midden

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: @type: deleted %title.
nl: @type: %title verwijderd.

en: Translations
nl: Vertalingen

en: Language code
nl: Taalcode

en: Administrative title
nl: Beheertitel

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.
