Popup entity (1.0.0) - en to oc translation catalogue (31 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Delete
oc: Suprimir

en: Author
oc: Autor

en: Actions
oc: Accions

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: Center
oc: Centre

en: Settings
oc: Paramètres

en: Top
oc: Naut

en: View
oc: Veire

en: Display
oc: Afichatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Horizontal
oc: Orizontal

en: Active
oc: Actiu

en: Bottom
oc: Bas

en: Visibility
oc: Visibilitat

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Position
oc: Posicion

en: Authoring information
oc: Informacions de publicacion

en: Middle
oc: Mitan

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: Changed
oc: Modificat

en: @type: deleted %title.
oc: @type  : %title suprimit.

en: Translations
oc: Traduccions

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Administrative title
oc: Títol per l'administracion

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
