Popup entity (1.0.0) - en to tr translation catalogue (32 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Delete
tr: Sil

en: Author
tr: Yazar

en: Actions
tr: Eylemler

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Center
tr: Merkez

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Top
tr: En üst

en: View
tr: Görüntüle

en: Display
tr: Gösterim

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Vertical
tr: Dikey

en: Active
tr: Etkin

en: Bottom
tr: Alt

en: Visibility
tr: Görünürlük

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Position
tr: Konum

en: Authoring information
tr: Yazarlık Bilgileri

en: Middle
tr: Orta

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Changed
tr: Değişti

en: @type: deleted %title.
tr: @type: %title silindi.

en: Translations
tr: Çeviriler

en: Language code
tr: Dil kodu

en: Popup
tr: Açılır pencere

en: Popup settings
tr: Açılır pencere ayarları

en: Administrative title
tr: Yönetsel başlık
