Porto Theme (1.5.2) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: Content
hi: सामग्री

en: Author
hi: लेखक

en: Login
hi: लॉग-इन करें

en: Search
hi: खोज

en: Core
hi: कोर

en: View
hi: देखें

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: General
hi: सामान्य

en: Colors
hi: रंग

en: Logout
hi: लॉग आउट

en: Tabs
hi: टैब्स
