Poster POS Commerce Integration (1.0.0-beta1) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: Country
ja: 国

en: Category
ja: カテゴリー

en: Settings
ja: 設定

en: Custom
ja: カスタム

en: Price
ja: 価格

en: Product ID
ja: 商品ID

en: Product type
ja: 商品タイプ

en: Processing
ja: 処理中

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
ja: パーミッションが正しく設定されていないため、ディレクトリー %directory は書き込み可能ではありません。

en: About
ja: アバウト

en: Initializing.
ja: 初期化中。

en: An error has occurred.
ja: エラーが発生しました。

en: Completed @current of @total.
ja: @total 中 @current 完了。

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
ja: ファイル %file はコピーできませんでした。コピー先ディレクトリー %destination の設定が正しくありません。
