Poster POS Commerce Integration (1.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Country
pt: País

en: Category
pt: Categoria

en: Settings
pt: Definições

en: Custom
pt: Personalizado

en: Price
pt: Preço

en: Product ID
pt: ID do produto

en: Product type
pt: Tipo de produto

en: Processing
pt: A processar

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
pt: O directório %directory está protegido contra escrita, porque ainda não tem atribuídas as permissões correctas.

en: About
pt: Sobre

en: Initializing.
pt: A iniciar

en: An error has occurred.
pt: Ocorreu um erro.

en: Completed @current of @total.
pt: Concluído @current de @total.

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
pt: O ficheiro %file não pôde ser copiado porque a directoria de destino  %destination não está configurada correctamente.

en: Country for phone number validation in checkout form
pt: País para validação do número de telefone no formulário de checkout
