Posthog Analytics integration (1.0.0-alpha7) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Age
fr: Âge

en: Enabled
fr: Activé

en: Content types
fr: Types de contenu

en: Name
fr: Nom

en: Email
fr: Courriel

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: Host
fr: Hôte

en: Roles
fr: Rôles

en: General
fr: Général

en: Example
fr: Exemple

en: Events
fr: Évènements

en: here
fr: ici

en: Basic
fr: Basique

en: External
fr: Externe

en: API key
fr: Clé d'API

en: About
fr: À propos

en: Analytics
fr: Statistiques

en: General configuration
fr: Configuration générale

en: Show for the listed pages
fr: Afficher pour les pages listées

en: Hide for the listed pages
fr: Masquer pour les pages listées

en: This field supports tokens. @browse_tokens_link
fr: Ce champ prend en charge les tokens. @browse_tokens_link
