Posthog Analytics integration (1.0.0-alpha7) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Age
it: Età

en: Enabled
it: Attivato

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: Name
it: Nome

en: Email
it: E-mail

en: User ID
it: ID utente

en: Roles
it: Ruoli

en: Conditions
it: Condizioni

en: General
it: Generale

en: Example
it: Esempio

en: here
it: qui

en: Basic
it: Di base

en: External
it: Esterna

en: About
it: Informazioni

en: Analytics
it: Analisi

en: Show for the listed pages
it: Mostra nelle pagine elencate

en: Hide for the listed pages
it: Nascondi nelle pagine elencate
