Posthog Analytics integration (1.0.0-beta1) - en to de translation catalogue (26 entries)

en: Age
de: Alter

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Email
de: E-Mail

en: User ID
de: Benutzer-ID

en: Conditions
de: Bedingungen

en: OR
de: ODER

en: General
de: Allgemein

en: Example
de: Beispiel

en: Events
de: Veranstaltungen

en: here
de: hier

en: Basic
de: Basis

en: External
de: Extern

en: API key
de: API-Key

en: AND
de: UND

en: About
de: Über

en: Analytics
de: Analysen

en: Drupal user ID
de: Drupal Benutzer-ID

en: Enable logging
de: Protokollierung aktivieren

en: General configuration
de: Allgemeine Konfiguration

en: JS
de: JavaScript

en: Invalid JSON
de: Ungültiges JSON

en: Visibility conditions
de: Bedingungen für die Sichtbarkeit

en: Visibility condition
de: Bedingung für die Sichtbarkeit

en: This field supports tokens. @browse_tokens_link
de: Dieses Feld unterstützt Token. @browse_tokens_link

en: Tab Title Attention settings
de: Tab Title Attention Einstellungen

en: The logical operator to use for the conditions (and / or)
de: Logischer Operator für die Bedingungen (und / oder)
