Posthog Analytics integration (1.0.0-beta2) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: Age
hi: उम्र

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Name
hi: नाम

en: Email
hi: ईमेल

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Host
hi: होस्ट

en: Conditions
hi: शर्तें

en: OR
hi: या

en: General
hi: सामान्य

en: Example
hi: उदाहरण

en: Basic
hi: सामान्य

en: External
hi: बाहरी

en: Commerce
hi: व्यापार

en: AND
hi: तथा

en: About
hi: के बारे में
