PowerTagging (2.0.0-beta3) - en to ja translation catalogue (52 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Username
ja: ユーザー名

en: yes
ja: はい

en: Confirm
ja: 確認

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Project
ja: プロジェクト

en: Project settings
ja: プロジェクト設定

en: Edit
ja: 編集

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Password
ja: パスワード

en: Weight
ja: ウェイト

en: Name
ja: 名前

en: True
ja: TRUE

en: False
ja: FALSE

en: User
ja: ユーザー

en: Created
ja: 作成

en: Please enter a valid email address.
ja: 正確なメールアドレスを入力して下さい。

en: Add content
ja: コンテンツを追加

en: Up to date
ja: 最新

en: To
ja: 宛先

en: From
ja: 送信元

en: Score
ja: 得点

en: Search settings
ja: 検索の設定

en: Nodes
ja: ノード

en: Textfield
ja: テキストフィールド

en: Select all
ja: 全て選択

en: Users
ja: ユーザー

en: Clone
ja: 複製

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Show
ja: 表示

en: People
ja: ユーザー

en: Reference
ja: 参照

en: Last modified
ja: 最終更新日時

en: Loading...
ja: ロード中…

en: Text area (multiple rows)
ja: テキストエリア(複数行)

en: Context
ja: コンテキスト

en: About
ja: アバウト

en: Additional information
ja: 追加インフォメーション

en: Locations
ja: 場所

en: Credentials
ja: 資格情報

en: Project ID
ja: プロジェクト ID

en: %name must be a positive integer.
ja: %name は正の整数でなければなりません。

en: undefined
ja: 未定義

en: Additional data
ja: その他のデータ

en: Merge content
ja: コンテンツをマージ
