PowerTagging (8.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (53 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: yes
nl: ja

en: Confirm
nl: Bevestigen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Project settings
nl: Projectinstellingen

en: Edit
nl: Bewerken

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Weight
nl: Gewicht

en: Name
nl: Naam

en: True
nl: Waar

en: False
nl: Niet waar

en: User
nl: Gebruiker

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Add content
nl: Inhoud toevoegen

en: Up to date
nl: Actueel

en: To
nl: Naar

en: From
nl: Van

en: Textfield
nl: Tekstveld

en: Quality
nl: Kwaliteit

en: Select all
nl: Alles selecteren

en: Users
nl: Gebruikers

en: Clone
nl: Dupliceren

en: Operation
nl: Bewerking

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Show
nl: Weergeven

en: NO
nl: NEE

en: Reference
nl: Referentie

en: Last modified
nl: Laatst gewijzigd

en: Loading...
nl: Bezig met laden...

en: Taxonomy Terms
nl: Taxonomietermen

en: Text area (multiple rows)
nl: Tekstveld (meerdere rijen)

en: About
nl: Over

en: Additional information
nl: Aanvullende informatie

en: Done.
nl: Voltooid.

en: Classification
nl: Classificatie

en: Credentials
nl: Referenties

en: Annotation
nl: Notitie

en: %name must be a positive integer.
nl: %name moet een positief geheel getal zijn.

en: Start process
nl: Proces starten

en: Additional configuration
nl: Extra instellingen

en: Global configuration
nl: Algemene instellingen

en: undefined
nl: ongedefinieerd

en: @label ID
nl: @label-ID

en: Merge content
nl: Inhoud samenvoegen
