PowerTagging (8.x-1.0-rc1) - en to hu translation catalogue (59 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Username
hu: Felhasználónév

en: yes
hu: igen

en: Confirm
hu: Megerősít

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Project
hu: Projekt

en: Project settings
hu: Projekt beállításai

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Password
hu: Jelszó

en: Weight
hu: Súly

en: Name
hu: Név

en: True
hu: Igaz

en: False
hu: Hamis

en: URL
hu: Webcím

en: ID
hu: Azonosító

en: User
hu: Felhasználó

en: Created
hu: Létrehozva

en: Please enter a valid email address.
hu: Valós e-mail címet kell megadni.

en: Add content
hu: Tartalom hozzáadása

en: Up to date
hu: Aktuális

en: To
hu: Hova

en: From
hu: Honnan

en: Score
hu: Eredmény

en: Search settings
hu: Keresés beállításai

en: Nodes
hu: Tartalmak

en: Textfield
hu: Szövegmező

en: Number of items to display
hu: Megjelenítendő elemek száma

en: Select all
hu: Mindent kijelöl

en: Users
hu: Felhasználók

en: Clone
hu: Klónozás

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Project name
hu: A projekt neve

en: NO
hu: NEM

en: People
hu: Emberek

en: Reference
hu: Referencia

en: Last modified
hu: Utoljára módosítva

en: Loading...
hu: Betöltés…

en: Taxonomy Terms
hu: Taxonómia kifejezések

en: Text area (multiple rows)
hu: Szövegdoboz (többsoros)

en: Context
hu: Szövegkörnyezet

en: About
hu: Leírás

en: Additional information
hu: További tudnivaló

en: Done.
hu: Kész.

en: Organizations
hu: Szervezetek

en: Locations
hu: Helyszínek

en: %name must be a positive integer.
hu: %name értékének pozitív egésznek kell lennie.

en: Text fields
hu: Szövegmezők

en: Additional data
hu: További adat

en: @label ID
hu: @label azonosító

en: Merge content
hu: Tartalom egyesítése
