PowerTagging (8.x-1.0-rc1) - en to uk translation catalogue (66 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: yes
uk: так

en: Confirm
uk: Підтвердити

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Project
uk: Проект

en: Project settings
uk: Параметри проекту

en: Edit
uk: Редагувати

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Password
uk: Пароль

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: True
uk: Істина

en: False
uk: Хибність

en: URL
uk: URL-адреса

en: User
uk: Користувач

en: Created
uk: Створено

en: Please enter a valid email address.
uk: Прохання ввести коректну адресу електронної пошти

en: Add content
uk: Додати вміст

en: Up to date
uk: В актуальному стані

en: To
uk: До

en: From
uk: Від

en: Score
uk: Вага

en: Search settings
uk: Налаштування пошуку

en: Nodes
uk: Матеріали

en: Alphabetically
uk: За абеткою

en: Textfield
uk: Текстове поле

en: Quality
uk: Якість

en: Number of items to display
uk: Число елементів для відображення

en: Select all
uk: Виділити все

en: Users
uk: Користувачі

en: Clone
uk: Клонувати

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Show
uk: Показати

en: Project name
uk: Назва проекту

en: NO
uk: НІ

en: People
uk: Люди

en: Reference
uk: Посилання

en: Last modified
uk: Востаннє змінено

en: Loading...
uk: Завантаження...

en: Taxonomy Terms
uk: Терміни таксономії

en: Text area (multiple rows)
uk: Текстова область (декілька рядків)

en: Context
uk: Контекст

en: About
uk: Про модуль

en: Additional information
uk: Додаткова інформація

en: Done.
uk: Завершено.

en: Organizations
uk: Організації

en: Classification
uk: Класифікація

en: Locations
uk: Місця розташування

en: Credentials
uk: Реєстраційні дані

en: Annotation
uk: Анотація

en: Project ID
uk: ID проєкту

en: %name must be a positive integer.
uk: %name повинен бути додатнім цілим числом.

en: Connection details
uk: Параметри з’єднання

en: Global configuration
uk: Загальна конфігурація

en: undefined
uk: невизначений

en: Additional data
uk: Додаткові дані

en: @label ID
uk: ID @label

en: Merge content
uk: Злити вміст
