PowerTagging (8.x-1.0-rc2) - en to pt translation catalogue (55 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Username
pt: Nome de usuário

en: yes
pt: sim

en: Confirm
pt: Confirmar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Project
pt: Projeto

en: Project settings
pt: Configurações de projeto

en: Edit
pt: Editar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Password
pt: Senha

en: Weight
pt: Peso

en: Name
pt: Nome

en: True
pt: Verdadeiro

en: False
pt: Falso

en: User
pt: Usuário

en: Created
pt: Criado

en: Please enter a valid email address.
pt: Favor adicionar um e-mail válido.

en: Add content
pt: Adicionar conteúdo

en: Up to date
pt: Atualizado

en: To
pt: Para

en: From
pt: De

en: Score
pt: Pontuação

en: Search settings
pt: Configurações da busca

en: Textfield
pt: Campo de texto

en: Select all
pt: Selecionar tudo

en: Users
pt: Usuários

en: Clone
pt: Clonar

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Show
pt: Exibir

en: Project name
pt: Nome do projeto

en: NO
pt: NÃO

en: People
pt: Pessoas

en: Reference
pt: Referência

en: Last modified
pt: Última modificação

en: Loading...
pt: Carregando...

en: Text area (multiple rows)
pt: Caixa de texto (várias linhas)

en: Context
pt: Contexto

en: About
pt: Sobre

en: Additional information
pt: Informações adicionais

en: Organizations
pt: Organizações

en: Locations
pt: Localizações

en: Credentials
pt: Credenciais

en: Annotation
pt: Anotação

en: %name must be a positive integer.
pt: %name deve ser um número inteiro e positivo.

en: Text fields
pt: Campos de texto

en: Additional data
pt: Dados adicionais

en: @label ID
pt: ID do(a) @label

en: Merge content
pt: Mesclar conteúdo
