PowerTagging (8.x-1.0-rc3) - en to it translation catalogue (43 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Username
it: Nome utente

en: yes
it: sì

en: Confirm
it: Conferma

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: True
it: Vero

en: False
it: Falso

en: User
it: Utente

en: Created
it: Creato

en: Add content
it: Aggiungi contenuto

en: Up to date
it: Aggiornato

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Score
it: Punteggio

en: Search settings
it: Impostazioni per la ricerca

en: Nodes
it: Nodi

en: Textfield
it: Campo testo

en: Select all
it: Seleziona tutto

en: Users
it: Utenti

en: Clone
it: Clona

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Show
it: Mostra

en: People
it: Persone

en: Reference
it: Riferimento

en: Last modified
it: Ultima modifica

en: Loading...
it: In caricamento...

en: Text area (multiple rows)
it: Area di testo (righe multiple)

en: Context
it: Contesto

en: About
it: Informazioni

en: Additional information
it: Informazioni aggiuntive

en: Locations
it: Posizioni

en: %name must be a positive integer.
it: %name deve essere un intero positivo.

en: @label ID
it: ID @label
