PowerTagging (8.x-1.0-rc4) - en to fr translation catalogue (61 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Content
fr: Contenu

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: yes
fr: oui

en: Confirm
fr: Confirmer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Language
fr: Langue

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Project
fr: Projet

en: Project settings
fr: Paramètres de projet

en: Edit
fr: Modifier

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Password
fr: Mot de passe

en: Weight
fr: Poids

en: Name
fr: Nom

en: True
fr: Vrai

en: False
fr: Faux

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: Please enter a valid email address.
fr: Veuillez saisir une adresse de courriel valide.

en: Add content
fr: Ajouter du contenu

en: Up to date
fr: À jour

en: To
fr: À

en: From
fr: A partir de

en: Search settings
fr: Paramètres de recherche

en: Nodes
fr: Nœuds

en: Alphabetically
fr: Alphabétiquement

en: Textfield
fr: Champ texte

en: Quality
fr: Qualité

en: Number of items to display
fr: Nombre d'éléments à afficher

en: Select all
fr: Tout sélectionner

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Clone
fr: Cloner

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Show
fr: Afficher

en: Project name
fr: Nom du projet

en: NO
fr: NON

en: People
fr: Personnes

en: Reference
fr: Référence

en: Last modified
fr: Dernière modification

en: Loading...
fr: En cours de chargement...

en: Taxonomy Terms
fr: Termes de taxonomie

en: Text area (multiple rows)
fr: Zone de texte (plusieurs lignes)

en: Context
fr: Contexte

en: Additional information
fr: Informations complémentaires

en: Organizations
fr: Organisations

en: Locations
fr: Emplacements

en: Credentials
fr: Accréditation

en: Project ID
fr: Identifiant (ID) de projet

en: %name must be a positive integer.
fr: %name doit être un entier positif.

en: Text fields
fr: Champs de texte

en: Additional configuration
fr: Configuration complémentaire

en: Global configuration
fr: Configuration globale

en: undefined
fr: non défini

en: Additional data
fr: Données complémentaires

en: @label ID
fr: Identifiant (ID) de @label

en: Merge content
fr: Fusionner le contenu
