PoolParty GraphSearch for Drupal (8.x-1.0-alpha3) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Username
it: Nome utente

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Weight
it: Peso

en: none
it: nessuno

en: Name
it: Nome

en: Save
it: Salva

en: remove
it: rimuovi

en: Widget settings
it: Impostazioni widget

en: Advanced
it: Avanzate

en: Clone
it: Clona

en: Show
it: Mostra

en: @time ago
it: @time fa

en: from
it: da

en: RSS Feed
it: Feed RSS

en: Other settings
it: Altre impostazioni

en: daily
it: giornaliero

en: weekly
it: settimanale

en: Synchronize
it: Sincronizzazione

en: Config
it: Configurazione

en: Filter settings
it: Impostazioni del filtro

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: %name must be a positive integer.
it: %name deve essere un intero positivo.

en: Component name
it: Nome del componente

en: Time interval
it: Intervallo di tempo
