PoolParty GraphSearch for Drupal (8.x-1.0) - en to nl translation catalogue (47 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Edit
nl: Bewerken

en: Search
nl: Zoeken

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Weight
nl: Gewicht

en: none
nl: geen

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Link target
nl: Doel van de link

en: remove
nl: verwijderen

en: results
nl: resultaten

en: Date format
nl: Datumnotatie

en: Widget settings
nl: Widget instellingen

en: Advanced
nl: Uitgebreid

en: Colors
nl: Kleuren

en: here
nl: hier

en: Clone
nl: Dupliceren

en: Show
nl: Weergeven

en: to
nl: naar

en: @time ago
nl: @time geleden

en: from
nl: van

en: RSS Feed
nl: RSS-feed

en: Text area (multiple rows)
nl: Tekstveld (meerdere rijen)

en: Other settings
nl: Andere instellingen

en: daily
nl: dagelijks

en: weekly
nl: wekelijks

en: Suggestions
nl: Suggesties

en: Synchronize
nl: Synchroniseren

en: Done.
nl: Voltooid.

en: Credentials
nl: Referenties

en: hourly
nl: ieder uur

en: Config
nl: Instellen

en: Filter settings
nl: Filterinstellingen

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: Placeholder
nl: Plaatshouder

en: %name must be a positive integer.
nl: %name moet een positief geheel getal zijn.

en: Number of characters
nl: Aantal tekens

en: Facet name
nl: Facetnaam

en: Time interval
nl: Tijdsinterval

en: Synchronize entities
nl: Entiteiten synchroniseren
