PoolParty GraphSearch for Drupal (8.x-1.0) - en to tr translation catalogue (42 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Password
tr: Parola

en: Weight
tr: Ağırlık

en: none
tr: hiçbiri

en: Name
tr: İsim

en: Save
tr: Kaydet

en: Link target
tr: Bağlantı hedefi

en: remove
tr: sil

en: results
tr: sonuçlar

en: Date format
tr: Tarih biçimi

en: Widget settings
tr: Arayüz nesnesi (widget) ayarları

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Colors
tr: Renkler

en: here
tr: buraya

en: Number of items to display
tr: Gösterilecek öğe sayısı

en: Clone
tr: Kopya

en: Show
tr: Göster

en: @time ago
tr: @time önce

en: RSS Feed
tr: RSS Beslemesi

en: Text area (multiple rows)
tr: Yazı alanı (çoklu satır)

en: Context
tr: Bağlam (Context)

en: daily
tr: günlük

en: weekly
tr: haftalık

en: Synchronize
tr: Eşitle

en: Config
tr: Yapılandırma

en: Filter settings
tr: Filtre ayarları

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: %name must be a positive integer.
tr: %name bir pozitif tam sayı olmalı.

en: Date filter
tr: Tarih filtresi

en: Component name
tr: Bileşen adı

en: Facet name
tr: Facet adı

en: Time interval
tr: Zaman aralığı
