PoolParty GraphSearch for Drupal (8.x-1.0) - en to uk translation catalogue (54 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Description
uk: Опис

en: Edit
uk: Редагувати

en: Search
uk: Пошук

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Password
uk: Пароль

en: Weight
uk: Вага

en: none
uk: немає

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Save
uk: Зберегти

en: Link target
uk: Ціль посилання

en: remove
uk: видалити

en: URL
uk: URL-адреса

en: results
uk: результати

en: Date format
uk: Формат дати

en: Widget settings
uk: Налаштування віджета

en: Advanced
uk: Розширені

en: Colors
uk: Кольори

en: here
uk: тут

en: Number of items to display
uk: Число елементів для відображення

en: Clone
uk: Клонувати

en: Show
uk: Показати

en: to
uk: до

en: @time ago
uk: @time тому

en: from
uk: з

en: Calculation
uk: Підрахунки

en: RSS Feed
uk: RSS-потік

en: Text area (multiple rows)
uk: Текстова область (декілька рядків)

en: Other settings
uk: Інші налаштування

en: Context
uk: Контекст

en: daily
uk: щодня

en: weekly
uk: щотижня

en: Suggestions
uk: Пропозиції

en: Synchronize
uk: Синхронізація

en: Done.
uk: Завершено.

en: Credentials
uk: Реєстраційні дані

en: hourly
uk: погодинно

en: Config
uk: Конфіґурація

en: Filter settings
uk: Налаштування фільтру

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: %name must be a positive integer.
uk: %name повинен бути додатнім цілим числом.

en: Searchable
uk: Можливий пошук

en: Source name
uk: Вихідна назва

en: Component name
uk: Назва компоненту

en: Connection details
uk: Параметри з’єднання

en: in @time
uk: @time

en: hierarchical
uk: ієрархічний

en: Time interval
uk: Інтервал часу
