PoolParty GraphSearch for Drupal (8.x-1.0-alpha3) - en to de translation catalogue (49 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Username
de: Benutzername

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Remove
de: Entfernen

en: Description
de: Beschreibung

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Search
de: Suche

en: This action cannot be undone.
de: Diese Aktion kann nicht rückgängig gemacht werden.

en: Password
de: Passwort

en: Weight
de: Gewichtung

en: none
de: keine

en: Save
de: Speichern

en: remove
de: entfernen

en: Widget settings
de: Steuerelementeinstellungen

en: Advanced
de: Erweitert

en: Colors
de: Farben

en: Number of items to display
de: Anzahl anzuzeigender Elemente

en: Clone
de: Duplizieren

en: Show
de: Anzeigen

en: to
de: zu

en: @time ago
de: vor @time

en: from
de: von

en: Calculation
de: Berechnung

en: RSS Feed
de: RSS-Feed

en: Other settings
de: Andere Einstellungen

en: daily
de: Täglich

en: weekly
de: Wöchentlich

en: Synchronize
de: Synchronisieren

en: Done.
de: Erledigt.

en: Credentials
de: Zugangsdaten

en: hourly
de: stündlich

en: Config
de: Konfiguration

en: Filter settings
de: Filter-Einstellungen

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: Placeholder
de: Platzhalter

en: %name must be a positive integer.
de: %name muss eine positive Ganzzahl sein.

en: Date filter
de: Datumsfilter

en: Raw data
de: Ungefilterte Daten

en: Source name
de: Name der Quelle

en: Component name
de: Komponentenname

en: Number of characters
de: Anzahl der Zeichen

en: Facet name
de: Name der Facette

en: RSS URL
de: RSS-URL

en: Time interval
de: Zeitintervall

en: Are you sure you want to delete entity %name?
de: Möchten Sie die Entität %name wirklich löschen?

en: Are you sure you want to start crawling the RSS feed for the agent "%source"?
de: Möchten Sie den RSS-Feed wirklich nach dem Agenten %source durchsuchen?

en: Are you sure you want to clone the PoolParty GraphSearch configuration "@title"?
de: Möchten Sie die PoolParty-GraphSearch-Konfiguration „@title“ wirklich duplizieren?
