Cache Prefetcher (8.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (35 entries)

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Username
it: Nome utente

en: List
it: Elenco

en: view
it: mostra

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Settings
it: Impostazioni

en: edit
it: modifica

en: Import
it: Importa

en: username
it: nome utente

en: View
it: Visualizza

en: Path
it: Percorso

en: Created
it: Creato

en: Active
it: Attivo

en: Page
it: Pagina

en: Custom
it: Personalizzato

en: Global settings
it: Impostazioni globali

en: Domain
it: Dominio

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Delimiter
it: Delimitatore

en: Seconds
it: Secondi

en: Changed
it: Modificato

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Domains
it: Domini

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Finished with an error.
it: Terminato con un errore.

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione

en: Master
it: Principale
