Cache Prefetcher (8.x-1.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (41 entries)

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: List
nl: Lijst

en: view
nl: weergeven

en: Edit
nl: Bewerken

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Settings
nl: Instellingen

en: edit
nl: bewerken

en: Import
nl: Importeren

en: username
nl: gebruikersnaam

en: password
nl: wachtwoord

en: View
nl: Weergeven

en: Path
nl: Pad

en: CSV File
nl: CSV-bestand

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Active
nl: Actief

en: Page
nl: Pagina

en: Custom
nl: Aangepast

en: Global settings
nl: Algemene instellingen

en: Domain
nl: Domein

en: Desc
nl: Aflopend

en: Expires
nl: Vervalt

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Delimiter
nl: Scheidingsteken

en: Seconds
nl: Seconden

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Apply
nl: Toepassen

en: Domains
nl: Domeinen

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Finished with an error.
nl: Beëindigd met een fout.

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Publishing status
nl: Publicatiestatus

en: Import from file
nl: Uit bestand importeren

en: No headers
nl: Geen headers

en: Asc
nl: Oplopend

en: Entity id
nl: Entiteit-ID

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.
