Cache Prefetcher (8.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (41 entries)

en: delete
pt: eliminar

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: List
pt: Lista

en: view
pt: ver

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Password
pt: Senha

en: Settings
pt: Definições

en: edit
pt: editar

en: Import
pt: Importar

en: username
pt: nome de utilizador

en: password
pt: senha

en: View
pt: Mostrar

en: CSV File
pt: Ficheiro CSV

en: Created
pt: Criado

en: Active
pt: Ativo

en: Page
pt: Página

en: Host
pt: Servidor

en: Custom
pt: Personalizado

en: Global settings
pt: Definições globais

en: Domain
pt: Domínio

en: Expires
pt: Expira

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Delimiter
pt: Delimitador

en: Seconds
pt: Segundos

en: Changed
pt: Alterado

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Domains
pt: Domínios

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Finished with an error.
pt: Terminou com um erro.

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Publishing status
pt: Estado da publicação

en: Master
pt: Principal

en: Entity id
pt: ID da entidade

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
