Prehome (1.0.5) - en to oc translation catalogue (12 entries)

en: Pages
oc: Paginas

en: Delete
oc: Suprimir

en: Edit
oc: Modificar

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: View
oc: Veire

en: Text
oc: Tèxte

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Other
oc: Autre

en: Changed
oc: Modificat

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion
