Presto! - Drupal 8 Starter Kit with Commerce Integration (8.x-2.1) - en to fi translation catalogue (90 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Slideshow
fi: Diaesitys

en: Article
fi: Artikkeli

en: Articles
fi: Artikkelit

en: On
fi: Käytössä

en: Tags
fi: Tagit

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: Image
fi: Kuva

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Help
fi: Ohje

en: True
fi: Tosi

en: Default
fi: Oletus

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Icon
fi: Ikoni

en: Dimensions
fi: Mittasuhteet

en: User
fi: Käyttäjä

en: Add content
fi: Lisää sisältöä

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Block
fi: Lohko

en: Off
fi: Pois päältä

en: Published
fi: Julkaistu

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Node Title
fi: Kirjoituksen otsikko

en: Add to cart
fi: Lisää ostoskoriin

en: Other
fi: Muu

en: User login
fi: Kirjautuminen

en: Provider
fi: Sisältölähde

en: Tools
fi: Työkalut

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Your message has been sent.
fi: Viestisi on lähetetty.

en: Cart
fi: Ostoskori

en: Standard
fi: Standardi

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Anonymous user
fi: Anonyymi käyttäjä

en: Apply
fi: Käytä

en: Dotted
fi: Pisteet

en: Editor
fi: Editori

en: Authenticated user
fi: Sisäänkirjautunut käyttäjä

en: Image with link
fi: Kuva linkin kanssa

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: Text only
fi: Vain teksti

en: Skip to main content
fi: Hyppää pääsisältöön

en: About
fi: Tietoja

en: Icon and Text
fi: Kuvake ja teksti

en: Main navigation
fi: Päävalikko

en: Flat rate
fi: Kiinteä hinta

en: Save and continue
fi: Tallenna ja jatka

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Publishing status
fi: Julkaisun tila

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: All content
fi: Kaikki sisältö

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Full content
fi: Koko sisältö

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fi: Käytä <em>perussivuja</em> staattiseen sisältöösi kuten esimerkiksi "Tietoa meistä" sivu.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
fi: Käytä tageja samantyyppisten artikkeleiden luokittelussa kategorioihin.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
fi: Käytä <em>artikkeleita</em> aikasensitiiviselle sisällölle kuten uutiset, lehdistötiedotteet tai blogipostit.

en: Import media
fi: Tuo mediaa

en: Footer menu
fi: Alatunnisteen valikko

en: Master
fi: Isäntä

en: Wide
fi: Leveä

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: Site branding
fi: Sivuston brändäys

en: Default comments
fi: Oletuskommentit

en: Allows commenting on content
fi: Sallii sisällön kommentoinnin

en: Submitted by @author_name on @date
fi: Lähettänyt @author_name @date

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

en: User account menu
fi: Käyttäjävalikko

en: Basic block
fi: Peruslohko

en: A basic block contains a title and a body.
fi: Peruslohko sisältää otsikon ja leipätekstin

en: Website feedback
fi: Sivuston palaute

en: Basic HTML
fi: Perus-HTML

en: Restricted HTML
fi: Rajattu HTML

en: Max 1300x1300
fi: Enintään 1300×1300

en: Max 2600x2600
fi: Enintään 2600×2600

en: Max 325x325
fi: Enintään 325×325

en: Max 650x650
fi: Enintään 600×600

en: Narrow
fi: Kapea

en: Add to Cart Form
fi: Lisää ostoskoriin -lomake
