Preview graphql (8.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (8 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Bundle
nl: Bundel

en: Entity Type
nl: Entiteitstype

en: Target entity type
nl: Doelentiteitstype

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.
