Preview graphql (8.x-1.0-beta3) - en to eu translation catalogue (5 entries)

en: Delete
eu: Ezabatu

en: ID
eu: IDa

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: About
eu: (r)i buruz

en: Entity type
eu: Entitate mota
