Preview graphql (8.x-1.0-beta3) - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: ID
fa: شناسه

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Bundle
fa: بسته

en: Target entity type
fa: نوع عنصر مرجع
