Preview graphql (8.x-1.0-beta4) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Bundle
pt: Pacote

en: documentation
pt: documentação

en: Target entity type
pt: Tipo de entidade de destino
