Preview graphql (8.x-1.0-beta5) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Target entity type
it: Il tipo di entità target
