Preview graphql (8.x-1.0-rc1) - en to hu translation catalogue (11 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: ID
hu: Azonosító

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: About
hu: Leírás

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Entity Type
hu: Entitástípus

en: documentation
hu: dokumentáció

en: Override global settings
hu: Globális beállítások felülbírálata

en: Target entity type
hu: Cél-entitástípus
