Preview graphql (8.x-1.0-rc2) - en to am translation catalogue (5 entries)

en: Delete
am: ሰርዝ

en: ID
am: አይዲ

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: Bundle
am: ቅርቅብ

en: Target entity type
am: የመቀበያ አካሉ ዓይነት
