Preview graphql (8.x-1.0-rc3) - en to ar translation catalogue (8 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: ID
ar: المعرف ID

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Target entity type
ar: نوع الكيان المستهدف
