Preview graphql (8.x-1.0-beta5) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Bundle
pt: Pacote

en: Entity Type
pt: Tipo de entidade

en: Target entity type
pt: Tipo de entidade alvo

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.
