PrintNode (1.0.0-beta1) - en to bn translation catalogue (7 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
