Prism (2.0.0) - en to ar translation catalogue (14 entries)

en: Language
ar: اللغة

en: Text
ar: نص

en: Other
ar: آخر

en: Not installed
ar: غير مركب

en: Rows
ar: صفوف

en: Enabled languages
ar: اللغات المفعلة

en: Languages
ar: اللغات

en: Installed
ar: مثبت

en: About
ar: حول

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: This field stores long text in the database.
ar: هذا الحقل يخزن نص طويل في قاعدة البيانات.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ar: النص الذي سيظهر في داخل الحقل حتى يتم إدخال القيمة. غالبًا ما يكون هذا التلميح قيمة العينة أو وصفًا موجزًا للتنسيق المتوقع.

en: Placeholder: @placeholder
ar: النص البديل: @placeholder

en: Number of rows: @rows
ar: عدد الصفوف: @rows
