Prism (2.0.1) - en to fa translation catalogue (11 entries)

en: Language
fa: زبان

en: Text
fa: متن

en: Other
fa: ساير

en: Not installed
fa: نصب نشده است

en: Rows
fa: ردیف‌ها

en: Enabled languages
fa: زبان‌های فعال

en: Languages
fa: زبان‌ها

en: Installed
fa: نصب شده

en: About
fa: درباره

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: This field stores long text in the database.
fa: این فیلد مقادیر متنی بلند را در پایگاه داده ذخیره می‌کند.
