Prism (2.1.0) - en to cs translation catalogue (14 entries)

en: Language
cs: Jazyk

en: Other
cs: Jiné

en: Not installed
cs: Nenainstalován

en: Rows
cs: Řádky

en: Enabled languages
cs: Povolené jazyky

en: Languages
cs: Jazyky

en: Installed
cs: Nainstalováno

en: About
cs: Popis

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: This field stores long text in the database.
cs: Toto pole ukládá do databáze text typu 'dlouhý text'.

en: Text value
cs: Textová hodnota

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
cs: Text, který se zobrazí v poli, dokud nebude vložena nějaká hodnota. Obvykle se jedná o příklad nebo nebo stručný popis předpokládaného formátu.

en: Placeholder: @placeholder
cs: Zástupný symbol: @placeholder

en: Number of rows: @rows
cs: Počet řádků: @rows
