Prism (2.1.0) - en to el translation catalogue (15 entries)

en: Language
el: Γλώσσα

en: Text
el: Κείμενο

en: Other
el: Άλλο

en: Not installed
el: Μη εγκατεστημένο

en: Rows
el: Γραμμές

en: Enabled languages
el: Ενεργοποιημένες γλώσσες

en: Languages
el: Γλώσσες

en: Installed
el: Εγκαταστάθηκε

en: About
el: Περί

en: Placeholder
el: Σύμβολο υποκατάστασης

en: This field stores long text in the database.
el: Αυτό το πεδίο αποθηκεύει στη βάση δεδομένων μακρύ κείμενο.

en: Text value
el: Τιμή κειμένου

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
el: Το κείμενο που θα εμφανίζεται μέσα στο πεδίο μέχρι να εισαχθεί μία τιμή. Αυτό το βοηθητικό στοιχείο είναι συνήθως παράδειγμα αναμενόμενης τιμής ή σύντομη περιγραφή της αναμενόμενου μορφότυπου.

en: Placeholder: @placeholder
el: Σύμβολο κράτησης θέσης: @placeholder

en: Number of rows: @rows
el: Αριθμός σειρών: @rows
